Marți, 12 noiembrie 2019
  3 Răspunsuri
  8.2K vizite
0
Voturi
Anula
Am un document MS Word foarte mare (40 sau 50 de pagini) care este format din bucăți similare de text
engleză - salut
spaniolă - hola
Franceză - bonjour
engleză - la revedere
Spaniolă - adios
Franceză - au revoir

Aș dori să adaug o altă limbă - adică să adaug o linie germană după fiecare linie franceză. Nu trebuie să-mi fac griji pentru conținutul liniei - avem traducători care să facă asta, dar aș dori ca documentul să arate ca 
engleză - salut
spaniolă - hola
Franceză - bonjour
Limba germana - 
engleză - la revedere
Spaniolă - adios
Franceză - au revoir
Limba germana - 
Deci, ceea ce vreau să spună logica este de fiecare dată când există o linie care începe cu „franceză”, inserați o linie care conține „germană”
După cum am spus, există aproape o mie de aceste grupuri, așa că a face acest lucru manual nu este chiar o opțiune.
mulțumesc
de ani în urmă 3
·
#2040
0
Voturi
Anula
Articolul este ușor de înțeles, detaliat și meticulos! Am avut multă recoltă după ce am văzut această postare de la tine! Mi s-a părut interesant, articolul tău mi-a oferit o nouă perspectivă! Am citit multe alte articole pe aceeași temă, dar ale tale m-au convins! calculator IMC
de ani în urmă 3
·
#2041
0
Voturi
Anula
Urmați acești pași pentru a insera o linie orizontală în document:
Puneți cursorul în documentul în care doriți să inserați linia orizontală.
Accesați Format | Borduri și umbrire.
În fila Borduri, faceți clic pe butonul Linie orizontală.
Derulați prin opțiuni și selectați linia dorită.
Faceți clic pe OK.
de ani în urmă 3
·
#2042
0
Voturi
Anula
Ai scris o postare frumoasă, voi marca această pagină, mulțumesc pentru informații. De fapt, apreciez propria ta poziție și cu siguranță voi reveni aici. Mulțumiri.
  • Pagina:
  • 1
Nu există răspunsuri făcute pentru acest post.