Miercuri, 29 iunie 2022
  13 Răspunsuri
  5.6K vizite
0
Voturi
Anula
Buna,

Încerc să trimit un e-mail pe baza unei modificări indirecte a valorii celulei (de ex. > 7), cu atașamentul de e-mail și referința specifică la celulele modificate din corpul mesajului meu de ieșire. Am o schimbare indirectă a valorii celulei pe baza criteriilor. Totuși, primesc o eroare 424 când încerc să setez o variabilă pentru a apela adresa celulei în e-mailul meu. Ai putea ajuta? Simt că sunt aproape.

Dim xRg As Range
Dim xRgSel As Range
„Setați intervalul și ținta
Subsol de lucrări private_Change (țintă ByVal ca rază de acțiune)
Dim xRgPre As Range
La data de eroare CV următoare
Dacă Target.Cells.Count > 1, apoi Ieșiți din sub
Setați xRg = Interval ("Q2:Q43")
Setați xRgPre = xRg.Precedente
Set xRgSel = Intersect(Target, xRg)
ActiveWorkbook.Salvare
Dacă xRg.Value > 7 Atunci
Apelați Mail_small_Text_Outlook
ElseIf (Nu xRgPre este nimic) și (Intersect(Target, xRgPre).Address = Target.Adress) Atunci
Final, dacă
Final, dacă
End Sub
Sub Mail_small_Text_Outlook()
Dim xOutApp ca obiect
Dim xOutMail ca obiect
Dim xMailBody ca șir
Setați xOutApp = CreateObject("Outlook.Application")
Setați xOutMail = xOutApp.CreateItem(0)
xMailBody = „Bună, celule(e)” & xRgSel.Address(False, False) & _
" în foaia de lucru '" & Me.Name & "' au trecut de 3 zile de admisie" & vbNewLine & vbNewLine & _
„Vă rugăm să examinați și să contactați clienții potențiali” & vbNewLine & _
"Mulțumesc"
La data de eroare CV următoare
Cu xOutMail
.Pentru = ""
.CC = ""
.BCC = ""
.Subject = „Zile de la aportul de plumb”
.Body = xMailBody
.Atașamente.Adăugați (AcestWorkbook.FullName)
.Afișează sau .Trimite
Se termina cu
La eroare GoTo 0
Setați xOutMail = Nimic
Setați xOutApp = Nimic
End Sub


Multumesc!
1 ani în urmă
·
#2838
0
Voturi
Anula
Salut,

Când primiți o eroare 424, faceți clic pe depanare, apoi faceți o captură de ecran a problemei localizate.
depanare.png

Am rulat codul pe care l-ați furnizat, a funcționat bine după ce am schimbat final, dacă mai jos la ieșire sub.
schimbare.jpg

Vă rugăm să vă schimbați codul în consecință și apoi să încercați să vedeți dacă funcționează așa cum doriți.

Amanda
1 ani în urmă
·
#2843
0
Voturi
Anula
Mulțumesc, Amanda! Cu toate acestea, încă primesc eroarea și promptul nu oferă o opțiune de „depanare”. Sunt destul de nou în VBA, ar putea fi indentarea mea? Văzând că funcționează din partea ta. Am încercat să încarc o captură de ecran, dar mi-a fost greu să primesc mesajul de răspuns (se încarcă pentru perioade lungi de timp, doar un headsup).
1 ani în urmă
·
#2844
0
Voturi
Anula
Bună Ryan, ai schimbat doar barajul final, dacă la ieșire sub? (Am observat că există o greșeală de tipar (eixt) în captură de ecran, îmi pare rău pentru asta.)
Dacă da, ați putea să atașați fișierul Excel unde ați aplicat codul?

Amanda
1 ani în urmă
·
#2847
0
Voturi
Anula
Mulțumesc, Amanda! Cu toate acestea, încă primesc eroarea și promptul nu oferă o opțiune de „depanare”. Sunt destul de nou în VBA, ar putea fi indentarea mea? Văzând că funcționează din partea ta. Am încercat să încarc o captură de ecran, dar mi-a fost greu să primesc mesajul de răspuns (se încarcă pentru perioade lungi de timp, doar un headsup).


Puteți încerca să îl postați cu atașamentele acum. :)
1 ani în urmă
·
#2858
0
Voturi
Anula
Bună Amanda, scuze pentru întârziere, am schimbat sfârșitul dacă să ieși din sub. Dar nu pot adăuga fișierul Excel sau capturile de ecran din anumite motive - nu pot răspunde cu atașamentele. Oricum nu am putut adăuga fișierul excel, deoarece este un fișier xlsm și nu este acceptat pentru încărcarea fișierului. Putem discuta prin e-mail?
1 ani în urmă
·
#2859
0
Voturi
Anula
Bună Amanda și ExcelFan, scuze pentru întârziere, am schimbat End if to Exit Sub. Dar încă nu pot adăuga fișierul Excel sau capturile de ecran din anumite motive - nu pot răspunde cu atașamentele. Oricum nu am putut adăuga fișierul excel, deoarece este un fișier xlsm și nu este acceptat pentru încărcarea fișierului. Oricum putem discuta prin e-mail? Așa pot trece fișierele
1 ani în urmă
·
#2861
0
Voturi
Anula
Bună Amanda, scuze pentru întârziere, am schimbat sfârșitul dacă să ieși din sub. Dar nu pot adăuga fișierul Excel sau capturile de ecran din anumite motive - nu pot răspunde cu atașamentele. Oricum nu am putut adăuga fișierul excel, deoarece este un fișier xlsm și nu este acceptat pentru încărcarea fișierului. Putem discuta prin e-mail?


Buna,

De ce să nu-l salvezi ca zip sau rar?:)
1 ani în urmă
·
#2864
0
Voturi
Anula
Din păcate, nu pot posta niciun tip de fișier și nici link-uri. Am apelat la asistență, dar acum răspund încă. Nu sunt sigur de cauza, dar la trimitere pagina se încarcă și nu se trimite. Am încercat mai multe browsere, ștergându-mi memoria cache și mai multe dispozitive :/

Apreciez disponibilitatea ta de a ajuta! Din păcate, nu pot transmite fișiere în acest moment
1 ani în urmă
·
#2867
0
Voturi
Anula
Bună Ryan,

Multumesc pentru feedback. Vom verifica dacă există vreo problemă cu atașarea fișierelor. Pentru moment, vă rugăm să trimiteți fișierul la

Amanda
1 ani în urmă
·
#2868
0
Voturi
Anula
Bună Amanda!

Acesta este Ryan4 de la ExtendOffice. Vă mulțumesc că ați trimis adresa dvs. de e-mail pentru a ajuta la rezolvarea problemei mele, intenționez să fiu un membru activ de când am descoperit comunitatea dvs. fantastică, așa că sper să rezolv problemele mele de încărcare a fișierelor în cele din urmă!

Pentru moment, vă rugăm să vedeți fișierul atașat aici. Am actualizat codul pentru a citi „Ieșire din sub” în loc de „Încheierea dacă”, cu toate acestea, primesc în continuare o eroare fără opțiune de depanare. Poti sa sfatuiesti? Poate este structura sau indentarea mea.

Vă mulțumim din nou pentru asistență!
Ryan

Bună Ryan,

E-mail primit. Deoarece pot fi alți utilizatori care au aceeași problemă, voi răspunde aici.

Vă rugăm să încercați metoda de mai jos:
1. Deschide Referinţă.
vba-reference.png

2. Verifica Biblioteca de obiecte Microsoft Outlook 16.0. Notă: în loc de 16.0, este posibil să aveți 15.0, 14.0 etc.
vba-library.png

3. Înlocuiți codul de mai jos
Dim xOutApp As Object
Dim xOutMail As Object

la
Dim xOutApp As Outlook.Application
Dim xOutMail As Outlook.MailItem


Vă rugăm să încercați cei 3 pași de mai sus. Deoarece vba dumneavoastră funcționează bine pe computerul nostru, este dificil pentru noi să reproducem problema. Sper că această metodă vă va ajuta!

Amanda
1 ani în urmă
·
#2887
0
Voturi
Anula
Bună Amanda, am biblioteca de obiecte Microsoft Outlook 16.0, dar, din păcate, nici aceasta nu a funcționat - am o nouă eroare care indică codul problemei. Se pare că Outlook.Application nu este un tip definit - trebuie să creez o legare timpurie pentru a califica obiectul?

Mulțumesc!

(ps din nou, nu pot trimite capturi de ecran / atașamente - le voi trimite prin e-mail, dar nu ezitați să postezi aici și pentru comunitate.)
1 ani în urmă
·
#2895
0
Voturi
Anula
Bună Ryan,

Mesaj receptionat. Dar îmi pare rău că, deoarece codul funcționează pe computerele noastre, nu ne-am putut gândi la alte soluții pentru tine acum. :(

Despre capturi de ecran, ai dat clic Încărca fișiere în temeiul Atașamente casetă și apoi selectați fișierele care sunt acceptate de forum?

Amanda
1 ani în urmă
·
#2902
0
Voturi
Anula
Bummer :/ Mă întreb ce ar putea fi - voi încerca să mă mai joc cu el.

Despre fișiere, am încercat asta. Încarc foarte bine, dar după ce am verificat nu sunt un robot și am apăsat pe răspuns. Pagina se încarcă și se încarcă, dar nu trimite niciodată. Pot să răspund bine, fără atașamente. Amanda, ți-am trimis prin e-mail atașamentele și cartea.

Vă voi anunța dacă rezolv asta!
Mulțumesc oricum pentru tot ajutor :)

Ryan
  • Pagina:
  • 1
Nu există răspunsuri făcute pentru acest post.