Duminică, 24 octombrie 2021
  1 Răspunsuri
  5.5K vizite
0
Voturi
Anula
În loc de lățime sau înălțime fixă, ar fi bine cu opțiunile lățime maximă și înălțime maximă. Bineînțeles, combinat cu opțiunea de a menține raportul lățime/înălțime (care de preferință se transferă la imaginea din fișierul Excel).
Am întâlnit situația în care imaginile mele variază foarte mult atât în ​​înălțime, cât și în lățime. Deci, dacă las regula înălțimii, foaia mea devine prea lungă și dacă las regula lățimii devine prea lată. Dacă aș avea opțiunea de a seta o înălțime maximă de exemplu 100 și lățimea maximă de 150, rezultatul ar fi un compromis bun.

Apropo, o altă problemă când folosesc lățimea fixă ​​este că, dacă import mai întâi o coloană de imagini cu imagini înalte și înguste (să spunem H 500 W 200) și apoi import o altă coloană cu imagini joase și late (adică H 200 W 500), înălțimea rândului este ajustată în funcție de cel mai recent import. Deci imaginile înalte sunt tăiate. Deci, dacă este posibil să verificați dacă există și alte imagini pe același rând atunci când reglați înălțimea rândului, ar fi grozav.

Mulțumesc pentru considerație!

mulțumesc
de ani în urmă 2
·
#2340
0
Voturi
Anula
Salut tobiasax,

Vă mulțumesc mult pentru sugestie.

L-am trimis deja dezvoltatorilor noștri. Vom lua în considerare adăugarea de opțiuni la versiunile noastre viitoare. Mulțumesc din nou.

Amanda
  • Pagina:
  • 1
Nu există răspunsuri făcute pentru acest post.