Vineri, 23 februarie 2018
  12 Răspunsuri
  6.8K vizite
0
Voturi
Anula
Hi
Am descărcat și o versiune de încercare de 60 de zile a Kutools pentru Excel, în special interesat de Super Filter care pare ideal pentru un anumit proiect pe care îl am.

Am creat și salvat un scenariu de setări de filtru, dar când încerc să-l reutilizam, primesc un mesaj „Înainte de a deschide un scenariu de setări de filtru, trebuie să deschideți mai întâi un registru de lucru”. (vezi captura de ecran). Acesta este cu registrul de lucru corect deschis, adică cel afișat în mesajul „Aplicați la” când deschideți un scenariu. Cum ocolesc asta?

De asemenea, observ că capturile de ecran de pe paginile dvs. de ajutor arată exemplul de scenariu de filtru ca „Aplicați la: Necunoscut”, cum faceți acest lucru, probabil că acest lucru ar însemna că orice filtru poate fi aplicat oricărui registru de lucru?

Dacă pot face ca acest lucru să funcționeze în mod constant, voi căuta să achiziționez 2-4 licențe

mulțumesc
Peter

MustOpenWorkBook.JPG ApplyToUnknown.JPG
de ani în urmă 6
·
#1474
0
Voturi
Anula
Buna,
Informațiile din registrul de lucru din acest scenariu au dispărut.
Trebuie să reconfigurați scenariul pentru acest registru de lucru din nou.
de ani în urmă 5
·
#1475
0
Voturi
Anula
Am aceeași problemă ca și Peter. Jay: comentați mai jos că ceva a „dispărut” și că „Trebuie să reconfigurați din nou scenariul pentru acest registru de lucru”. Cu toate acestea, problema mea apare imediat după un scenariu pe care tocmai l-am creat și salvat. Prin urmare, comentariul dvs. înseamnă că Super Filter nu poate stoca în mod fiabil scenariile?
de ani în urmă 5
·
#1476
0
Voturi
Anula
Buna,
Este registrul de lucru care a fost stocat în mașina dvs. locală?
Multumesc.
de ani în urmă 5
·
#1477
0
Voturi
Anula
Da. Rulez Excel 2010 pe un computer autonom, Win 7, iar toate registrele de lucru sunt stocate local pe unitatea C:. Nu pot spune dacă problema apare cu toate registrele mele de lucru, dar cu siguranță se întâmplă cu pumnele pe care le-am încercat.
de ani în urmă 5
·
#1478
0
Voturi
Anula
Buna,
Ne puteți trimite, vă rog, registrul de lucru care ne poate reproduce această problemă? Vă vom păstra dosarul în mod confidențial. :)
Ne puteți contacta prin .
de ani în urmă 5
·
#1479
0
Voturi
Anula
Nu este o problemă specifică caietului de lucru. Este un bug, cred. Asta se intampla:

Deschideți Excel > Foaie nouă > Faceți clic pe pictograma a doua din stânga în Super Filter.

Apare o listă de scenarii. Faceți clic pe un scenariu. „Înainte de a deschide un scenariu de setări de filtru, trebuie să deschideți mai întâi un registru de lucru”

Evident că Book1 este deschisă, așa că acest mesaj nu este corect.
de ani în urmă 5
·
#1480
0
Voturi
Anula
Jay, te rog, poți să mă lași la curent cu asta? Software-ul este inutilizabil pentru mine până când acest bug este remediat.
de ani în urmă 5
·
#1481
0
Voturi
Anula
Buna,
Ne pare rău, nu putem reproduce această problemă.
Încercați mai întâi să dezactivați toate celelalte programe de completare din managerul dvs. de programe de completare Excel și apoi încercați din nou operațiunea.
Mulțumesc în avans.
de ani în urmă 4
·
#1482
0
Voturi
Anula
Aveți aceeași problemă, ați dezactivat toate suplimentele, încă încălță mesajul. Te rog asista!
de ani în urmă 2
·
#1483
0
Voturi
Anula
Aceeași problemă. Nu pot salva un scenariu de filtru care poate fi reutilizat. Trebuie să creez toate scenariile de la zero de fiecare dată când folosesc același registru de lucru. Pot salva scenariile, dar nu le pot folosi. De fiecare dată când apare mesajul de eroare „Înainte de a deschide un scenariu de setări de filtru, trebuie să deschideți mai întâi un registru de lucru”. Aceasta a fost o problemă continuă prin multe upgrade-uri ale Kutools și Office 365. Foarte enervant. Trebuie să recreez filtrarea complexă de fiecare dată când deschid și să folosesc aceeași foaie de calcul în fiecare zi. Am încercat tot ce mi se poate gândi pentru a ocoli această problemă, continuă să apară. Recrearea foilor de calcul, ștergerea fiecărui scenariu salvat etc. Uneori, va funcționa cu o nouă foaie de calcul. Dar după câteva salvări, apare problema și orice scenarii salvate sunt inutilizabile și trebuie create de la zero. Super Filter nu recunoaște că există un registru de lucru deschis în timp ce lucrați într-un registru de lucru deschis. 

Mulțumesc pentru orice ajutor în acest sens. 
1 ani în urmă
·
#3105
0
Voturi
Anula
Am aceeași problemă, vă rog ajutor?
1 ani în urmă
·
#3106
0
Voturi
Anula
Bună tuturor celor care au aceeași problemă,

Vă rugăm să ne trimiteți informațiile despre sistemul dvs. de operare (Ce versiune de sistem de operare Windows rulez?), versiunea Kutools, versiunea Excel și limba pe care o utilizați pe computer.

De asemenea, vă rugăm să exportați scenariul Setări de filtrare pe care l-ați salvat, așa cum se arată mai jos, și arhivați scenariul respectiv și trimiteți-ne fișierul zip.
export-senario.png

Multumesc anticipat.

Amanda
Atasamente (1)
  • Pagina:
  • 1
Nu există răspunsuri făcute pentru acest post.