Miercuri, 06 aprilie 2022
  4 Răspunsuri
  6.1K vizite
0
Voturi
Anula
Se pare că nu pot folosi această caracteristică corect:

Kutools > Selectați > Selectați celule speciale
(1) În secțiunea Tip selecție, bifați opțiunea Celulă;
(2) În secțiunea Tip specific, faceți clic pe prima casetă și selectați Conține din lista derulantă, apoi introduceți textul specificat (în cazul nostru, tastați suma) în caseta următoare;
(3) Faceți clic pe butonul Ok. Apoi apare a doua Selectare celule specifice pentru a arăta câte celule sunt selectate. Faceți clic pe butonul OK pentru a-l închide.
(4) Acum sunt selectate celulele care conțin o anumită valoare/text. Apăsați tastele Ctrl + C pentru a le copia; selectați celula în care veți lipi celulele și apăsați tastele Ctrl + V.

După al doilea OK, sistemul confirmă că au fost selectate 2 de celule, dar când apes Ctrl + C, primesc o eroare „Această acțiune nu va funcționa pentru selecții multiple”. Am încercat, de asemenea, Copierea intervalelor multiple după ce se aplică selecția celor 28 de celule... obține o eroare similară. Doar la versiunea de probă pentru a vedea dacă acest lucru îmi îmbunătățește productivitatea lucrând cu foi de calcul masive, iar aceasta a fost caracteristica „selectați toate celulele care conțin text specific, apoi copiați toate celulele selectate în celule noi. Plănuiam să „eliminăm duplicatele” pur și simplu. după ce a fost efectuată operația, care ar elimina celulele goale din schema de date lipită. Utilizator pentru prima dată al Kutools și este ziua ta liberă binemeritată, așa că aștept cu nerăbdare să rezolvi acest lucru și să explorezi toate celelalte caracteristici ale kutools. PS - foaia Testez pe o serie de coloane A-BB și aproximativ 28 de rânduri, deci este o cantitate destul de mare de date. Pentru a fi clar, trebuie doar să găsesc toate celulele care conțin text specific și să le lipesc undeva (chiar și o singură coloană). ar funcționa, de exemplu, formatul CSV, trebuie doar să analizați toate celulele care conțin un anumit text. Sper că ultimul bit vă ajută...

Sursa: https://www.extendoffice.com/documents/excel/2517-excel-if-column-contains-value-text-then-copy-cell.html
de ani în urmă 2
·
#2601
0
Voturi
Anula
Hi ,

Ne pare rău că eroarea „Această acțiune nu va funcționa pentru selecții multiple” apare atunci când apăsați Ctrl + C pentru a copia mai multe intervale în Excel. Cu toate acestea, cu Copiați mai multe game funcție, puteți copia mai multe intervale și lipiți oriunde în Excel, pe care tocmai l-am testat.

Deci, dacă este ceva greșit cu Copiați mai multe game caracteristică, vă rog să-mi trimiteți informațiile despre dvs sistem de operare, versiunea Excel și limba pe care o utilizați pe computer.

Amanda
de ani în urmă 2
·
#2607
0
Voturi
Anula
Informațiile pe care le-ați distribuit mai sus sunt grozave. Am citit tot ce ai împărtășit aici. În asta ai explicat totul foarte bine. Dacă vreau alte instrucțiuni, vă vom contacta aici https://www.extendoffice.com/forum/5-kutools-for-excel/2599-copy-goslotocells-if-coloana-contains-specific-value-text-with-kutools-for-excel.html
este asta o gluma? Am petrecut timp punând întrebarea și tocmai am primit răspunsuri automate. Ieși din afaceri sau ceva?
de ani în urmă 2
·
#2644
0
Voturi
Anula
Hi ,

Ați spus că nu puteți copia când ați "încercat Copierea mai multor intervale după ce s-a aplicat selecția celor 28 de celule". Deci, am încercat funcția și a ieșit bine.
De aceea am cerut informații despre sistemul dumneavoastră de operare, versiunea Excel și limba pe care o utilizați pe computer, pentru a vedea dacă există o problemă de compatibilitate.

Dacă putem lucra la el și rezolva problema, atunci puteți „găsi toate celulele care conțin text specific și le lipiți undeva”.

Amanda
  • Pagina:
  • 1
Nu există răspunsuri făcute pentru acest post.