By domnul G vineri, 29 aprilie 2022
Răspunsuri 4
Preferințe 0
Vizualizări 6.7 K
Voturi 0
Sperăm că acesta este un proces simplu, dar prin toate variantele căutărilor pe Google, în timp ce unele funcționează, nu este o soluție completă.

Am un registru de lucru pentru 2022
Acest registru de lucru are foi de lucru de 12 luni
Da, este un fel de calendar...
Acesta cuprinde de luni până vineri Numai că nu sunt afișate zile de weekend
și împărțit în săptămâni pentru fiecare lună.
totalizează datele în fiecare săptămână și mută acele date în partea de jos a foii de lucru a lunii respective, apoi copiază acele date într-o foaie principală.
Fiecare zi a săptămânii este etichetată Luni 1 ian, marți 2 ian miercuri 3 ian etc

Există o modalitate automată de a crea un fișier 2023, 2024, care conține toate aceleași foi de lucru, cu coloane de aceeași dimensiune și formule care fac același lucru
dar
Avansați sau înlocuiți datele corecte pentru fiecare săptămână din acel an, conținute în fiecare foaie

Preiau asta de la cineva care a avut o idee bună, dar nu mai este disponibilă, iar când am creat o copie 2023, a trebuit să parcurg fiecare
Săptămâna de luni până vineri și modificați data zilei și anului și modificați câteva celule

Apreciază asistența, dacă este posibil, sau o direcție pentru a descoperi cum să automatizezi acest lucru, în loc să o faci manual
Trebuie să actualizați puțin acest lucru, schimbarea datelor nu este la fel de simplă ca utilizarea butonului de completare, deoarece
„coloanele” pentru date sunt separate printr-o altă coloană
Aș fi inclus o captură de ecran, dar sistemul de aici nu mă lasă
·
de ani în urmă 2
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Bună domnule G,

- Fiecare zi a săptămânii este etichetată Luni 1 ian, marți 2 ian miercuri 3 ian etc
Zilele lucrătoare și datele sunt în aceeași celulă (luni, 1 ian)? Sau o celulă pentru fiecare (luni, 1 ian).

De asemenea, puteți atașa o poză în acest sistem. Dacă formatul imaginii dvs. nu este acceptat, puteți include un fișier zip. Dacă este posibil, atașați fișierul excel pe care l-ați menționat (nu uitați să ștergeți informațiile private din el).

Amanda
·
1 ani în urmă
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Multumesc pentru raspuns, scuze, pentru intarziere
Deci sistemul nu mă va lăsa să atașez un fișier, indiferent dacă este în zip, png, jpg, bmp

Datele sunt pe coloană, deci A1 este un descriptor, B1 este Lun xxx 1, apoi, C1, este pentru inițiale, D1 este Mar xxx 2, E1 pentru inițiale etc.
defalcate săptămânal, așa că voi avea 4 dintre acestea pentru fiecare săptămână a lunii (uneori 5 în funcție de lună)
Îmi pare rău, cel mai bine pot să fac, nu pot face linkuri, încărcare, copiere și lipire, indiferent de extensie
Pot trimite un e-mail dacă este nevoie, mulțumesc


[td]Săptămâna de: | Luni mai 09 | AI | marți 10 mai | AI | miercuri 11 mai | AI | joi 12 mai | AI | Vine 13 mai |AI | AI |WT
9-13 mai


Coloanele de fișier pentru dates.PNG, pe care încercați să le încărcați, sunt într-un format neacceptat.
Suportat: gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
·
1 ani în urmă
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Multumesc pentru raspuns, scuze, pentru intarziere
Deci sistemul nu mă va lăsa să atașez un fișier, indiferent dacă este în zip, png, jpg, bmp

Datele sunt pe coloană, deci A1 este un descriptor, B1 este Lun xxx 1, apoi, C1, este pentru inițiale, D1 este Mar xxx 2, E1 pentru inițiale etc.
defalcate săptămânal, așa că voi avea 4 dintre acestea pentru fiecare săptămână a lunii (uneori 5 în funcție de lună)
Îmi pare rău, cel mai bine pot să fac, nu pot face linkuri, încărcare, copiere și lipire, indiferent de extensie
Pot trimite un e-mail dacă este nevoie, mulțumesc


[td]Săptămâna de: | Luni mai 09 | AI | marți 10 mai | AI | miercuri 11 mai | AI | joi 12 mai | AI | Vine 13 mai |AI | AI |WT
9-13 mai


Coloanele de fișier pentru dates.PNG, pe care încercați să le încărcați, sunt într-un format neacceptat.
Suportat: gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf


Vă rugăm să încercați să ne contactați cu fișierul și descrierea detaliată a operațiunii dvs. prin support@extendofficePentru a..

Multumesc.
·
1 ani în urmă
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Vizualizați mesajul complet