Luni, 16 Mai 2022
  9 Răspunsuri
  7.5K vizite
0
Voturi
Anula
Bună ziua,
Dacă am 1 registru de lucru cu 30 de foi de lucru în el, cum copiez toate datele celor 30 de foi de lucru într-o singură foaie principală?
1 ani în urmă
·
#2719
0
Voturi
Anula
Salut,

Ai putea folosi Combinați foi de lucru caracteristica Kutools pentru Excel. Vă rugăm să urmați pașii de mai jos:

1. Sub Kutools Plus fila, găsiți grupul Caiete de lucru și foi. Clic Combina.
combine.png

2. Selectați prima opțiune, apoi faceți clic Pagina Următoare →.
opțiune.png

3. Apoi urmați pașii din caseta de dialog.

Mai multe detalii despre caracteristică, vă rugăm să consultați pagina: https://www.extendoffice.com/product/kutools-for-excel/excel-combine-worksheets-into-one.html

Dacă mai aveți întrebări, vă rugăm să nu ezitați să mă întrebați.

Amanda
1 ani în urmă
·
#2725
0
Voturi
Anula
Multumesc Amanda. Încă o întrebare :-) Cum găsesc duplicatele în același rând pe mai multe coloane?
1 ani în urmă
·
#2726
1
Voturi
Anula
Sub fila Kutools, găsiți grupul Editarea, Faceți clic pe Selectați > Selectați celule duplicate și unice.
duplicat.png

În caseta de dialog pop-up,:
1. Faceți clic pe butonul de selectare a intervalului (vizat cu o săgeată roșie) pentru a selecta rândul pe care l-ați menționat.
2. Sub Bazat pe secțiune, selectați Celulă unică.
3. Sub Regula și Prelucrarea rezultatelor secțiuni, selectați opțiunile de care aveți nevoie.
4. clic OK. Dublatele vor fi apoi selectate și afișate în modul în care ați setat.
setare.png
1 ani în urmă
·
#2727
0
Voturi
Anula
Lasă-mă să o clarific pe Amanda:

Exemplu:
Coloana A Coloana B Coloana C Coloana D
Rândul 1 Siphelele Trueman Trueman Nxasana

Caut o formulă care să-mi spună că există un duplicat în rândul 1 coloana B & C
1 ani în urmă
·
#2737
0
Voturi
Anula

Exemplu:
Coloana A Coloana B Coloana C Coloana D
Rândul 1 Siphelele Trueman Trueman Nxasana

Caut o formulă care să-mi spună că există un duplicat în rândul 1 coloana B & C

În cazul de mai sus, formula ar fi =IF(COUNTIF($A$1:$D$1,A1)>1,"DUPLICATE","")
Pentru mai multe informații, consultați articolul: https://www.extendoffice.com/documents/excel/4000-excel-find-duplicates-without-removing.html#a2

Amanda
1 ani în urmă
·
#2755
0
Voturi
Anula
Salut prieteni,
Va rog ajutati-ma sa-mi rezolv provocarea :(
Am o problemă cu un tabel mare când vreau să creez un rezumat al acestui tabel, după cum urmează:
1- Tabelul meu are unele celule îmbinate, prin urmare nu pot face un tabel pivot.
2- în fiecare rând numărul care conține între 7 și 11 rânduri, dar celulele cu numărul rândului sunt îmbinate în coloana A, asta înseamnă că am cu fiecare rând numere mai mult de un rând în partea dreaptă a acestuia.
3- Ceea ce am nevoie în tabelul nou este să obțin date din tabelul principal cu valori minime în coloana lor de preț „J” și dacă există mai multe articole cu același preț între unii furnizori, trebuie să le adaug și în nou tabel, dar cu același număr de rânduri tocmai adăugat cu index la sfârșitul fiecărui rând numere ca acesta: 101-->101a
Mi-am încărcat fișa de date Excel cu această solicitare.
Îmi va face plăcere dacă cineva mă ajută cu un cod VBA.
Mulțumesc și salutări.
1 ani în urmă
·
#2756
0
Voturi
Anula
Ne pare rău, seams nu poate încărca niciun fișier!
Nu știu de ce!
Vă rog să mă îndrumați cum pot să-mi atașez fișierul Excel.
1 ani în urmă
·
#2757
0
Voturi
Anula
Buna din nou,
Dragi prieteni, aș putea să-mi încarc fișierul pe Google Drive și să obțin linkul pentru solicitarea mea.

Foaie de lucru[/url]https://docs.google.com/spreadsheets/d/1hoANMsiIs6cnGCQG6LFINv41P1r9YkHI/edit?usp=sharing&ouid=101876086797041785217&rtpof=true&sd=true
1 ani în urmă
·
#2758
0
Voturi
Anula
Bună,
Ei bine, îmi voi retrage cererea și vă rog să nu vă faceți timp pentru această solicitare.
Vă mulțumim pentru atenție.
  • Pagina:
  • 1
Nu există răspunsuri făcute pentru acest post.