Luni, 30 Mai 2022
  3 Răspunsuri
  7.7K vizite
0
Voturi
Anula
Salut,

Are Kutools un instrument pentru a combina mai multe foi de lucru într-o singură foaie de lucru (nu mai multe registre de lucru). Sunt conștient de linkurile de ajutor pentru a combina mai multe registre de lucru, dar nu este ceea ce caut.

Am un registru de lucru cu 42 de foi de lucru. Vreau să combin toate datele celor 42 de foi de lucru într-o singură foaie de lucru.
1 ani în urmă
·
#2767
0
Voturi
Anula
Salut,

Da, poti. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultați această postare: https://www.extendoffice.com/forum/5-kutools-for-excel/2715-copy-all-data-from-multiple-sheets-in-one-workbook-to-one-master-sheet.html

Amanda
1 ani în urmă
·
#2770
0
Voturi
Anula
Buna Amanda,

Am creat un test cu 2 foi în același registru de lucru.
Indicatori din 4
Nume Anul Scor
Manus 1970 51
David 1964 64

Indicatori din 5
Nume Anul Scor
Judy 1970 52
Stuart 1964 42

Nu pot face asta să funcționeze. Foaia combinată îmi dă în continuare această Observație:Foile de lucru următoare sunt neprocesate deoarece intervalul care trebuie îmbinat este gol:Sheet4; Foaia 5
1 ani în urmă
·
#2772
0
Voturi
Anula
Salut,

Am încercat datele care vi s-au dat, funcția a funcționat ok. Pașii de mai jos sunt cum am făcut asta:

1. Sub Kutools Plus fila, găsiți grupul Caiete de lucru și foi. Clic Combina.
2. Selectați prima opțiune, apoi apasa Pagina Următoare →.
3. Selectați foile de lucru pe care doriți să le combinați, apoi faceți clic Pagina Următoare →.
4. În pasul 3 din 3, selectați Combinați pe rând pentru modul Combină; A stabilit 1 ca număr de rânduri de antet și 0 pentru numărul total de rânduri (rândurile totale înseamnă rândul care însumează valorile). Și alegeți opțiunile de care aveți nevoie pentru alte secțiuni. Vedeți captura de ecran:
combinați foile într-una singură.png
5. clic finalizareași salvați foaia nou combinată oriunde doriți.
6. Un dialog pop-up vă întreabă dacă doriți să salvați scenariul, faceți clic Da or Nu.
7. Acum, este creată o nouă foaie de lucru care vă arată calea către foaia combinată. Puteți doar să faceți clic pe el pentru a vedea foaia.
combinați foi rezultat.png

Amanda
  • Pagina:
  • 1
Nu există răspunsuri făcute pentru acest post.