Joi, 28 iulie 2022
  10 Răspunsuri
  5.8K vizite
0
Voturi
Anula
Am creat o listă dependentă pe trei niveluri într-un tabel. Totul funcționează bine până la ultimul rând selectat (263). Problema apare la începerea unui nou rând. Lista drop-down apare doar la primul nivel. Al doilea și al treilea nu au butonul drop-down.
Am încercat să depășesc această problemă extinzând selecția la toate cele trei coloane, dar nu se oprește niciodată procesarea și blochează Excel.

Vreo sugestie?
1 ani în urmă
·
#2945
Răspuns acceptat
0
Voturi
Anula
Salut,

Am verificat fișierul pe care l-ați trimis, am observat că nu ați extins intervalul din lista derulantă dinamică. Ceea ce înseamnă că intervalul în care ați aplicat caracteristica este $H$2:$J$263. Pentru a extinde intervalul, procedați după cum urmează:

1. Pe fila Kutools, faceți clic Navigare. Apoi faceți clic pe pictograma încercuită cu roșu, așa cum se arată mai jos, pentru a afișa foile de lucru ascunse.
show-hidden.png

2. Ștergeți Listă și List1 așa cum se arată mai jos.
delete-hidden.png

3. Reveniți la RECIBIDAS foaie. Faceți clic pe orice celulă care se află în interval $H$2:$J$263, apoi faceți clic pe Extindeți Lista derulantă dinamică.
extinde-gamă.png

4. Apare un dialog Interval de ieșire, acum selectați noul interval în care doriți să aveți lista derulantă. Noua gamă va fi completată în casetă. Alternativ, puteți introduce intervalul direct în caseta de introducere, de exemplu, $H$2:$J$300.
expand-range-box.png

5. clic OK.

Lista drop-down este acum aplicată în noua gamă extinsă. Dacă există alte probleme, vă rugăm să nu ezitați să mă întrebați.

Amanda
1 ani în urmă
·
#2934
0
Voturi
Anula
Salut,

Ați putea să atașați fișierul excel pe care l-ați menționat?
(Dacă întâmpinați probleme la atașarea unui fișier, vă rugăm să vedeți această postare: https://www.extendoffice.com/forum/9-others/2915-instruction-to-upload-an-attachement-in-a-post.html)

BTW, ce caracteristică ați folosit din Kutools pentru Excel?

Mulțumesc în avans.

Amanda
1 ani în urmă
·
#2937
0
Voturi
Anula
Bună dimineața,

Timpul de expirare a mesajului când se încearcă trimiterea fișierului. Vă rugăm să utilizați acest link WeTransfer pentru a descărca: https://we.tl/t-94c1A9L6MK

Am folosit funcția Dynamic drop-down list.

Salutari
1 ani în urmă
·
#2939
0
Voturi
Anula
Am folosit lista derulantă dinamică

Nu se poate încărca fișierul. Continuă să „trimite” și verificarea expiră. O altă modalitate de a-l trimite?
1 ani în urmă
·
#2940
0
Voturi
Anula
Am folosit lista derulantă dinamică

Nu se poate încărca fișierul. Continuă să „trimite” și verificarea expiră. O altă modalitate de a-l trimite?


Buna,

Ne-o puteți trimite prin . :)

Vă rugăm să încercați să fiți mai precis cu privire la problemă.
1 ani în urmă
·
#2941
0
Voturi
Anula
Buna,

Ne-o puteți trimite prin . :)

Vă rugăm să încercați să fiți mai precis cu privire la problemă.
1 ani în urmă
·
#2942
0
Voturi
Anula
Buna,

Ne-o puteți trimite prin . :)

Vă rugăm să încercați să fiți mai precis cu privire la problemă.
1 ani în urmă
·
#2943
0
Voturi
Anula
Am folosit lista derulantă dinamică

Nu se poate încărca fișierul. Continuă să „trimite” și verificarea expiră. O altă modalitate de a-l trimite?


Buna,

Nu există nicio problemă să încărcați fișierul în postare.

După cum puteți vedea, l-am încărcat aici.

Dacă tot ați întâmpinat această problemă, încercați să faceți câteva capturi de ecran pentru a demonstra problema.

Ne puteți trimite capturile de ecran prin .

Mulțumesc în avans.
1 ani în urmă
·
#2944
0
Voturi
Anula
Am folosit lista derulantă dinamică

Nu se poate încărca fișierul. Continuă să „trimite” și verificarea expiră. O altă modalitate de a-l trimite?
1 ani în urmă
·
#2945
Răspuns acceptat
0
Voturi
Anula
Salut,

Am verificat fișierul pe care l-ați trimis, am observat că nu ați extins intervalul din lista derulantă dinamică. Ceea ce înseamnă că intervalul în care ați aplicat caracteristica este $H$2:$J$263. Pentru a extinde intervalul, procedați după cum urmează:

1. Pe fila Kutools, faceți clic Navigare. Apoi faceți clic pe pictograma încercuită cu roșu, așa cum se arată mai jos, pentru a afișa foile de lucru ascunse.
show-hidden.png

2. Ștergeți Listă și List1 așa cum se arată mai jos.
delete-hidden.png

3. Reveniți la RECIBIDAS foaie. Faceți clic pe orice celulă care se află în interval $H$2:$J$263, apoi faceți clic pe Extindeți Lista derulantă dinamică.
extinde-gamă.png

4. Apare un dialog Interval de ieșire, acum selectați noul interval în care doriți să aveți lista derulantă. Noua gamă va fi completată în casetă. Alternativ, puteți introduce intervalul direct în caseta de introducere, de exemplu, $H$2:$J$300.
expand-range-box.png

5. clic OK.

Lista drop-down este acum aplicată în noua gamă extinsă. Dacă există alte probleme, vă rugăm să nu ezitați să mă întrebați.

Amanda
1 ani în urmă
·
#2946
0
Voturi
Anula
Multumesc mult pentru solutie!!!!
  • Pagina:
  • 1
Nu există răspunsuri făcute pentru acest post.