Luni, 08 august 2022
  12 Răspunsuri
  6.7K vizite
0
Voturi
Anula
Folosind Excel 2016.

Lista DD care poate fi căutată funcționează bine până când protejez foaia, odată ce protejez foaia, nu o face.

Multumesc,
VinceF
1 ani în urmă
·
#3005
0
Voturi
Anula
Salut,

Pentru versiunea actuală a Kutools pentru Excel, funcția Listă drop-down care poate fi căutată nu va fi disponibilă după protejarea foii.

Însă vestea bună este că vom face lista DD Searchable disponibilă în versiunea următoare, atâta timp cât celulele în care aplicați caracteristica sunt deblocate. :D

Dacă aveți alte întrebări, vă rugăm să nu ezitați să mă întrebați.

Amanda
1 ani în urmă
·
#3008
0
Voturi
Anula
Amanda, mulțumesc pentru răspuns,

Nu sunt sigur de ce ar fi o problemă... mi se pare că ar trebui să fie capabil să protejeze foaia și să aibă în continuare lista DD care poate fi căutată.
Cu toate acestea, atât celulele cu lista DD, cât și celulele la care se referă lista sunt toate neprotejate/deblocate. Așadar, așa cum ați scris „... lista DD care poate fi căutată disponibilă atâta timp cât celulele în care aplicați caracteristica sunt deblocate”, am citit greșit sau îmi lipsește ceva?

Multumesc,
VinceF
Excel 2016
1 ani în urmă
·
#3013
0
Voturi
Anula
Am căutat un răspuns la postarea mea de două zile... Tot ce văd este că asistența își ia ziua liberă/offline?
1 ani în urmă
·
#3014
0
Voturi
Anula
Ne pare rău, nu acceptă acum foaia de lucru protejată. Îl vom susține în următoarea versiune. :D
1 ani în urmă
·
#3022
0
Voturi
Anula
Amanda, mulțumesc pentru răspuns,

Nu sunt sigur de ce ar fi o problemă... mi se pare că ar trebui să fie capabil să protejeze foaia și să aibă în continuare lista DD care poate fi căutată.
Cu toate acestea, atât celulele cu lista DD, cât și celulele la care se referă lista sunt toate neprotejate/deblocate. Așadar, așa cum ați scris „... lista DD care poate fi căutată disponibilă atâta timp cât celulele în care aplicați caracteristica sunt deblocate”, am citit greșit sau îmi lipsește ceva?

Multumesc,
VinceF
Excel 2016

Ne pare rău, a fost o greșeală de scriere. Spuneam că vestea bună este că vom face lista DD cu căutare disponibilă în versiunea următoare, atâta timp cât celulele în care aplicați caracteristica sunt deblocate.

Scuze pentru întârziere.

Amanda
1 ani în urmă
·
#3026
0
Voturi
Anula
Multumesc inca o data pentru raspuns si clarificare. Aveți o aproximare cu privire la momentul în care va fi lansată versiunea actualizată?
1 ani în urmă
·
#3035
0
Voturi
Anula
Multumesc inca o data pentru raspuns si clarificare. Aveți o aproximare cu privire la momentul în care va fi lansată versiunea actualizată?
Noua versiune ar trebui să fie lansată în două sau trei luni. Rețineți că acesta este un timp estimat :)

Amanda
1 ani în urmă
·
#3040
0
Voturi
Anula
Bună VinceF,

Am creat o versiune beta care include funcția actualizată Lista drop-down care poate fi căutată: https://download.extendoffice.com/downloads/Kutools-for-Excel/beta/26.10/KutoolsforExcelSetup.Inno.exe

Vă rugăm să descărcați și să încercați. Dacă există probleme, nu ezitați să mă întrebați. :)

Amanda
1 ani în urmă
·
#3392
0
Voturi
Anula
Buna Amanda,

Cred că am descărcat cea mai recentă versiune a software-ului Kutools, dar încă mă confrunt cu problema că meniul drop-down care poate fi căutat nu funcționează pe foile protejate. Funcția nu este încă lansată? Sau fac ceva greșit?

Te rog anunta-ma!

Cu stima,
FrisoE
1 ani în urmă
·
#3397
0
Voturi
Anula
Salut,

Noua versiune (Kutools pentru Excel 27.0) cu funcția va fi lansată în curând. Vă rugăm să vă abonați pe site-ul nostru pentru a nu rata nota de lansare.

Rețineți că, după ce descărcați și instalați Kutools pentru Excel 27.0, înainte de a utiliza meniul drop-down care poate fi căutat pe foile protejate, ar trebui: 1. selectați intervalul în care ați aplicat meniul drop-down care poate fi căutat; 2. faceți clic pe Kutools Plus > Vizualizare design > Deblocați celule; 3. protejați foaia de lucru.

Amanda
1 ani în urmă
·
#3399
0
Voturi
Anula
Buna Amanda,

Vă mulțumim pentru răspunsul dumneavoastră!

Aveți o indicație despre când să vă așteptați la lansarea Kutools pentru Excel 27.0?

FrisoE
1 ani în urmă
·
#3405
0
Voturi
Anula
Bună FrisoE și VinceF,

Kutools pentru Excel 27.0 este acum lansat :D , aici este linkul de descărcare: https://www.extendoffice.com/download/kutools-for-excel.html

Amanda
  • Pagina:
  • 1
Nu există răspunsuri făcute pentru acest post.