Utilizator anonim
  Vineri, 23 septembrie 2022
  3 Răspunsuri
  4.6K vizite
0
Voturi
Anula
Buna,
Am urmat tutorialul tău care a funcționat bine. Dar aș dori să combin mai multe elemente în aceeași celulă, dar într-o altă foaie. Este posibil ? Nu pot. Ma poti ajuta te rog ? Vă mulțumesc.
1 ani în urmă
·
#3085
Răspuns acceptat
0
Voturi
Anula
Salut,

Să presupunem că lista dvs. derulantă este în A1:A10 în Sheet1 și veți selecta mai multe elemente din lista drop-down în celulele din A1:A10, puteți introduce formula în A1 în Sheet2: = Sheet1! A1, apoi trageți mânerul de umplere în jos pentru a aplica formula celulelor de mai jos până la A10.

Amanda
1 ani în urmă
·
#3085
Răspuns acceptat
0
Voturi
Anula
Salut,

Să presupunem că lista dvs. derulantă este în A1:A10 în Sheet1 și veți selecta mai multe elemente din lista drop-down în celulele din A1:A10, puteți introduce formula în A1 în Sheet2: = Sheet1! A1, apoi trageți mânerul de umplere în jos pentru a aplica formula celulelor de mai jos până la A10.

Amanda
1 ani în urmă
·
#3086
0
Voturi
Anula
Mulțumesc foarte mult. Grozav.
Mai am o intrebare pe acelasi subiect. Cum ștergeți un element din celula care grupează mai multe elemente din listele derulante (de exemplu, dacă am selectat incorect)? De fapt, cum să mă întorc. Nu am găsit informațiile din tutorial. Mulţumesc anticipat.
1 ani în urmă
·
#3088
0
Voturi
Anula
Salut,

Puteți apăsa Ctrl + Z pentru a anula selecția. Sau doar selectați elementele pe care nu le doriți și ștergeți-le din celula rezultat.

Amanda
  • Pagina:
  • 1
Nu există răspunsuri făcute pentru acest post.