By dkhart86@gmail.com sâmbătă, 03 decembrie 2022
Răspunsuri 3
Preferințe 0
Vizualizări 4.8 K
Voturi 0
Înțeleg că orice fișier excel creat de kutools pe care l-am creat utilizând funcțiile Kutools nu poate fi înțeles și nu se va transfera altor utilizatori excel care nu au Kutools instalat. (https://www.extendoffice.com/forum/5-kutools-for-excel/33-new-to-kutools.html)

Prin urmare, dacă înțeleg corect, utilizarea funcțiilor Kutools ar trebui evitată dacă intenționați să partajați cu utilizatori Excel care nu au Kutools instalat?

SAU POATE că există o modalitate de a converti funcțiile Kutools în formule/funcții/macro obișnuite Excel, astfel încât să putem partaja fișierele noastre create Kutools cu utilizatorii Excel care nu au Kutools?

Va multumesc anticipat.
Salut,

Da, dacă intenționați să partajați un fișier Excel altor utilizatori, vă rugăm să evitați să utilizați funcțiile din Funcțiile Kutools.
kutools functions.png


Amanda
·
1 ani în urmă
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Bună Amanda. Și asta a fost înțelegerea mea, dar se pare că Kutools ar fi remediat acest lucru... Am o foaie de calcul în care am folosit funcția Kutools „Suma după culoarea fontului” și am trimis-o prin e-mail la adresa mea de e-mail de la serviciu, dar nu mă așteptam să funcționeze deoarece programul meu Excel de lucru NU are kutools instalat. Cu toate acestea, am descoperit că a recunoscut funcția Kutools și funcționează bine pe Excel de lucru unde kutools NU este instalat. Prin urmare, bănuiesc că Kutools ar fi rezolvat problema de partajare cu utilizatori non-kutool?
·
1 ani în urmă
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Bună,

Este ciudat 😂 Pentru că tocmai am încercat să partajez un fișier în care am folosit Funcția Kutools „Suma după culoarea fontului”, iar computerul care nu a instalat Kutools vede doar o eroare N/A în care celulă este aplicată funcția.

Amanda
·
1 ani în urmă
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Vizualizați mesajul complet