Sâmbătă, 03 decembrie 2022
  3 Răspunsuri
  4.8K vizite
0
Voturi
Anula
Înțeleg că orice fișier excel creat de kutools pe care l-am creat utilizând funcțiile Kutools nu poate fi înțeles și nu se va transfera altor utilizatori excel care nu au Kutools instalat. (https://www.extendoffice.com/forum/5-kutools-for-excel/33-new-to-kutools.html)

Prin urmare, dacă înțeleg corect, utilizarea funcțiilor Kutools ar trebui evitată dacă intenționați să partajați cu utilizatori Excel care nu au Kutools instalat?

SAU POATE că există o modalitate de a converti funcțiile Kutools în formule/funcții/macro obișnuite Excel, astfel încât să putem partaja fișierele noastre create Kutools cu utilizatorii Excel care nu au Kutools?

Va multumesc anticipat.
1 ani în urmă
·
#3271
0
Voturi
Anula
Salut,

Da, dacă intenționați să partajați un fișier Excel altor utilizatori, vă rugăm să evitați să utilizați funcțiile din Funcțiile Kutools. :)
kutools functions.png

Amanda
Bună Amanda. Și asta a fost înțelegerea mea, dar se pare că Kutools ar fi remediat acest lucru... Am o foaie de calcul în care am folosit funcția Kutools „Suma după culoarea fontului” și am trimis-o prin e-mail la adresa mea de e-mail de la serviciu, dar nu mă așteptam să funcționeze deoarece programul meu Excel de lucru NU are kutools instalat. Cu toate acestea, am descoperit că a recunoscut funcția Kutools și funcționează bine pe Excel de lucru unde kutools NU este instalat. Prin urmare, bănuiesc că Kutools ar fi rezolvat problema de partajare cu utilizatori non-kutool?
1 ani în urmă
·
#3278
0
Voturi
Anula
Bună,

Este ciudat 😂 Pentru că tocmai am încercat să partajez un fișier în care am folosit Funcția Kutools „Suma după culoarea fontului”, iar computerul care nu a instalat Kutools vede doar o eroare N/A în care celulă este aplicată funcția.

Amanda
  • Pagina:
  • 1
Nu există răspunsuri făcute pentru acest post.