By ina6r vineri, 28 aprilie 2023
Răspunsuri 3
Preferințe 0
Vizualizări 3.2 K
Voturi 0
Ai nevoie de ajutor/îndrumare, te rog. Ori de câte ori folosesc funcția Kutools „Adăugați linii de tendință la mai multe serii” pentru graficul de împrăștiere (pentru întregul grafic, nu doar o serie), linia de tendință depășește cu mult datele de pe axa x. Am verificat gama de serie și este exactă. De ce linia de tendință merge atât de mult dincolo de datele mele și cum pot remedia acest lucru? TIA Captură de ecran 2023 04.jpg
Salut,

Adăugați linii de tendință la mai multe serii caracteristica versiunii curente acceptă doar procesarea datelor în forma prezentată mai jos.

Adăugați linii de tendință la mai multe serii data.png


Dacă mai aveți întrebări, vă rog să-mi spuneți.

Amanda
·
1 ani în urmă
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Bună Amanda, da, te rog să detaliezi. De ce nu ar funcționa seria pe care am prezentat-o ​​(în care axa X este aceeași pentru toate seriile, dar axa Y va avea date diferite)? Și dacă ceea ce spui este adevărat, atunci ce tendință are această funcție în exemplul meu? TIA
·
1 ani în urmă
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Buna Tia,

Îmi cer scuze pentru neplăcerile cauzate de Adăugați linii de tendință la mai multe serii caracteristică în versiunea actuală, care necesită optimizare. Vă putem garanta că puteți adăuga linii de tendințe folosind formatul de date care v-a fost trimis mai devreme. Cu toate acestea, dacă preferați să utilizați formatul de date pe care l-ați furnizat, puteți încerca să modificați valoarea Seriei X la datele dvs. de pe axa x, urmând acești pași:

1.png

2.png

3.png


Fiți siguri că am transmis deja problema echipei noastre de dezvoltare pentru a o rezolva într-o versiune viitoare. Apreciem feedback-ul dvs. și vă mulțumim că folosiți produsul nostru!

Amanda
·
1 ani în urmă
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Vizualizați mesajul complet