Sâmbătă, 01 decembrie 2018
  1 Răspunsuri
  7.3K vizite
0
Voturi
Anula
Cu multe luni în urmă (excel 2003, cred), am lucrat la o firmă de contabilitate publică. Am avut un supliment care a eliminat practic legăturile interne, similar cu funcția de rupere a legăturilor. Dacă aveți un set de foi de lucru care duc la o pagină consolidată -- una este datele, iar celelalte, în general, extrag din date pentru a prezenta situația financiară. Dacă acea sursă de date se află într-un registru de lucru extern -- ați întrerupe doar linkurile, iar valorile ar fi în locul ultimei valori actualizate a linkului din celule. Formulele de pe pagină -- care nu fac referire la alte registre de lucru din afara ar rămâne în continuare.

Am situații financiare care se referă la alte foi de lucru (în același registru de lucru) pentru datele lor. Vreau ca funcțiile coloanei și calculele care există fără referință la o altă filă să rămână, în timp ce vreau ca valorile care provin dintr-o altă filă să fie doar valori. În prezent, copiez/lipesc valori în interiorul fiecărui tabel, dar este foarte plictisitor -- ceva care mi-ar plăcea ca un instrument elegant să fie creat. Kutools face așa ceva?
  • Pagina:
  • 1
Nu există răspunsuri făcute pentru acest post.