By petedefilippis@gmail.com vineri, 03 ianuarie 2020
Răspunsuri 2
Preferințe 0
Vizualizări 7.5 K
Voturi 0
Am folosit caracteristica Kutools Plus sub Caiete de lucru și foi, Combină > Combină toate foile de lucru cu același nume într-o singură foaie de lucru cu opțiunile Combinați după coloană, Lipiți numai valori și Inserați o coloană goală în fața fiecărui interval.
A funcționat grozav. Apoi a trebuit să realiniez rândurile din aceste foi de lucru, astfel încât toate literalele să fie toate pe același rând pe fiecare foaie de lucru, deoarece au variat semnificativ și am nevoie
toate în aceeași locație pentru un proces de import în aval într-o bază de date a funcționat.

Acum, ceea ce aș vrea să fac este invers, dacă este posibil. Luați rezultatul din Combină> Combină toate foile de lucru cu același nume și combinați-le înapoi în registrul de lucru original cu foile de lucru respective.

Există o funcție în Kutools Plus pentru a face acest lucru să se întâmple? Dacă da, vă rog să-mi arătați unde îl pot găsi, dacă nu orice sugestie este binevenită.

Salutari!
Buna,
Vă mulțumim că ne-ați contactat.
Ne pare rău, nu avem încă o astfel de funcție.
·
de ani în urmă 4
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Cum să îmbinați două fișiere Excel într-unul singur prin copierea foilor
Deschideți registrele de lucru pe care doriți să le combinați.
Selectați foile de lucru din registrul de lucru sursă pe care doriți să le copiați în registrul de lucru principal. ...
Cu toate foile de lucru selectate, faceți clic dreapta pe oricare dintre filele selectate, apoi faceți clic pe Mutare sau Copiere...
·
de ani în urmă 3
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Vizualizați mesajul complet