By Dorota marți, 31 august 2021
Răspunsuri 0
Preferințe 0
Vizualizări 2.2 K
Voturi 0
Buna, 
Am o problemă cu diagramele Kutools pentru Excel. Am două file. O filă are date sursă, iar a doua filă are diagrame Kutools.
Mi-am dat seama că tabelele pivot nu pot fi folosite pentru unele dintre diagramele kutools. De exemplu, diagramă Bar cu bule. Prin urmare, am folosit o formulă, =A15, =A16, ... pentru a obține valorile celulelor din tabelul pivot. Nu vreau să am numere statice, deoarece vreau ca diagrama să se actualizeze pe baza oricăror modificări din tabelul sursă. După ce am creat o diagramă și am încercat să adaug date noi la taba de date sursă, primesc un mesaj
„Excel a găsit o problemă cu una sau mai multe referințe de formule din această foaie de lucru. Verificați dacă referințele la celule, numele intervalelor, numele definite și linkurile către alte registre de lucru din formulele dvs. sunt toate corecte.”
Sunt sigur că o primesc această eroare din cauza diagramei Kutools, deoarece atunci când elimin diagrama Kutools, nu primesc mesajul și pot adăuga date noi în fila sursă fără a primi avertismente.
Ați putea, vă rog, să-mi spuneți dacă există vreo modalitate prin care aș putea crea bara Kutools cu diagramă cu bule din tabelul pivot și să nu primesc avertismente.

Va multumesc anticipat.

Dorota


 
Vizualizați mesajul complet