Vineri, 10 septembrie 2021
  2 Răspunsuri
  4.9K vizite
0
Voturi
Anula
Bună tuturor,
Aveți o foaie de calcul la care lucrez. În coloane există numeroase celule goale pe care încerc să le șterg. După ce am selectat coloanele, selectez DELETE apoi DELETE BLANK ROWS și revine cu ZERO Rânduri goale șterse chiar dacă există sute de rânduri goale în coloana pe care am selectat-o. GÂNDAC??? Am verificat formatarea care nu arată nimic. Coloana nu este blocată. Alte idei?
Dan
de ani în urmă 2
·
#2288
0
Voturi
Anula
Bună dak4482,

Scuze pentru raspunsul intarziat.

Funcția Delete Blank Rows funcționează bine pe computerul meu. Ați putea verifica dacă întregul rând al celulelor goale pe care doriți să le ștergeți este necompletat? Deoarece funcția șterge rânduri goale întregi, dar nu celule goale.

Și dacă doriți să ștergeți doar celulele goale, dar nu și rândurile. Vă rugăm să apăsați F5, Click pe Special > Blanks > OK pentru a selecta toate celulele goale.
  accesați special.png

Apoi faceți clic dreapta pe oricare dintre celulele goale selectate, faceți clic pe Ștergere, apoi selectați Deplasați celulele la stânga/în sus, OR Întregul rând/coloană după cum ai nevoie.
  şterge.png

Vă rog să-mi spuneți dacă mai aveți întrebări. :)

Amanda
de ani în urmă 2
·
#2289
0
Voturi
Anula
Am căutat pe site confort sau eficiență pentru a finaliza acest proces și cred că acesta este cel mai potrivit șarpe de joc de pe site pentru a o face eficient.
juca solitaire

 
  • Pagina:
  • 1
Nu există răspunsuri făcute pentru acest post.