Duminică, 03 aprilie 2022
  4 Răspunsuri
  8.7K vizite
0
Voturi
Anula
Am găsit o intrare pentru „Înlocuiește returnările soft la returnările dure cu Kutools For Word”. Pare a fi o acțiune globală, mai degrabă decât ceva care poate fi direcționat către o secțiune selectată de text. (De asemenea, imaginea din bara de instrumente afișată nu se potrivește cu versiunea mea de Kutools For Word versiunea 10, așa că nu pot găsi intrarea descrisă. Am găsit ceva asemănător sub Conversie, dar este de natură globală.) Există mulți oameni ca mine care folosesc " găsiți și înlocuiți" în Word într-o manieră repetitivă. În timp ce Word păstrează ceea ce fac eu pentru o sesiune, nu permite ca aceste acțiuni să fie salvate în sesiunile viitoare. Ar fi bine să puteți salva acțiunile de căutare și înlocuire de la sesiune la sesiune. Acest lucru ne-ar permite să ne direcționăm găsirea și să înlocuim un text specific, mai degrabă decât o abordare globală „totul sau nimic”. Mulțumesc.
1 ani în urmă
·
#2605
0
Voturi
Anula
Hi Kevin,

--- Pare a fi o acțiune globală, mai degrabă decât ceva care poate fi direcționat către o secțiune selectată de text.
--- Ne pare rău că nu îl puteți direcționa către o secțiune selectată de text. Cu toate acestea, puteți găsi doar în documentul principal, antet, comentariu etc. Vedeți captura de ecran:
găsiți secțiunea.png


--- În timp ce Word păstrează ceea ce fac eu pentru o sesiune, nu permite ca aceste acțiuni să fie salvate în sesiunile viitoare.
--- Cu featre Găsiți și înlocuiți în lot, puteți salva setarea de căutare și înlocuire senario făcând clic pe butonul Salvare și aplicați-o la viitoarele documente de creare (găsiți senario în Manej încercuit în captura de ecran de mai jos). De asemenea, puteți găsi și înlocui mai multe documente, precum și alte fișiere (inclusiv fișiere txt, htm și html) cu un singur clic.
salvați senario.png

Dacă aveți alte întrebări, vă rugăm să nu ezitați să mă întrebați.

Amanda
Amanda,

Vă mulțumesc pentru răspunsul dumneavoastră. Ceea ce sugeram, ceea ce speram să văd într-o lansare viitoare era posibilitatea de a nu avea un document întreg sau un antet sau un subsol etc. afectat de căutare și înlocuire, dar de a avea modificarea mai puțin globală și apoi de a putea salva că pentru utilizare ulterioară. De exemplu, dacă vreau ca doar trei paragrafe dintr-un document de 20 de pagini, care au întreruperi de rând în ele, să fie schimbate în semne de paragraf, pot evidenția paragrafele și pot folosi find and replace pentru a remedia asta. Nu vreau ca toate cele 20 de pagini să fie afectate, doar zona selectată. Acum, dacă fac ceva de genul acesta, găsesc și înlocuiesc cinci zile pe săptămână, 52 de săptămâni pe an, trebuie să recreez șirul de căutare găsiți și înlocuiți în fiecare zi, de 260 de ori pe an. Găsirea și înlocuirea lotului este excelentă, DACĂ doriți ca întregul document să fie afectat. Problema este că, dacă faceți ceva mai puțin decât întregul document, dar îl faceți REPETITIV, nu există nicio modalitate de a salva un șir de căutare și înlocuire după ce închideți Word în fiecare zi. Instrumentele pe care le aveți sunt grozave dacă doriți să acoperiți întregul document, dar nu sunt abordate acțiuni mai puțin globale, dar totuși repetitive. Asta a fost baza sugestiei mele. Sper că veți lua în considerare acest lucru pentru viitor. Vă mulțumesc din nou pentru răspuns.
1 ani în urmă
·
#2614
0
Voturi
Anula
Amanda,

Vă mulțumesc pentru răspunsul dumneavoastră. Ceea ce sugeram, ceea ce speram să văd într-o lansare viitoare era posibilitatea de a nu avea un document întreg sau un antet sau un subsol etc. afectat de căutare și înlocuire, dar de a avea modificarea mai puțin globală și apoi de a putea salva că pentru utilizare ulterioară. De exemplu, dacă vreau ca doar trei paragrafe dintr-un document de 20 de pagini, care au întreruperi de rând în ele, să fie schimbate în semne de paragraf, pot evidenția paragrafele și pot folosi find and replace pentru a remedia asta. Nu vreau ca toate cele 20 de pagini să fie afectate, doar zona selectată. Acum, dacă fac ceva de genul acesta, găsesc și înlocuiesc cinci zile pe săptămână, 52 de săptămâni pe an, trebuie să recreez șirul de căutare găsiți și înlocuiți în fiecare zi, de 260 de ori pe an. Găsirea și înlocuirea lotului este excelentă, DACĂ doriți ca întregul document să fie afectat. Problema este că, dacă faceți ceva mai puțin decât întregul document, dar îl faceți REPETITIV, nu există nicio modalitate de a salva un șir de căutare și înlocuire după ce închideți Word în fiecare zi. Instrumentele pe care le aveți sunt grozave dacă doriți să acoperiți întregul document, dar nu sunt abordate acțiuni mai puțin globale, dar totuși repetitive. Asta a fost baza sugestiei mele. Sper că veți lua în considerare acest lucru pentru viitor. Vă mulțumesc din nou pentru răspuns.


Hi Kevin,

Multumesc pentru feedback. Îl voi transmite echipei noastre de dezvoltare. Și apreciez foarte mult detaliile pe care mi le-ai împărtășit.

Multumesc din nou,
Amanda
  • Pagina:
  • 1
Nu există răspunsuri făcute pentru acest post.