By wilkinson.bj@gmail.com vineri, 22 decembrie 2017
postat în Tab-ul Office
Răspunsuri 5
Preferințe 0
Vizualizări 7.8 K
Voturi 0
Folosesc Office Tab 13.10 cu Office 365 pe Windows 10 Fall Creators Update.

Am observat câteva diferențe între modul în care funcționează Office Tab în Excel și modul în care funcționează în Word.
1. În Excel, asteriscul fișierului modificat dispare dintr-o filă de îndată ce salvez fișierul filei.
În Word, fila nu se actualizează până când nu salvez și dau clic în corpul fișierului filei.

2. În Excel pot deschide un fișier word din grupul „Preferate Office”. Funcționează așa cum era de așteptat.
În Word, când deschid grupul „Preferate Office”, fișierele Excel pe care le-am adăugat se afișează, dar când dau clic pe unul, Excel nu se deschide cu fișierul sau dacă Excel este deja deschis fișierul nu se deschide în el.

Atât Excel, cât și Word sunt configurate cu setări identice în aplicația „Office Tab Center 2013-16”. A mai întâlnit cineva asta? Dacă da, și dacă ați găsit o soluție sau o soluție pentru a face Excel și Word să funcționeze în același mod (și intenționat), ați fi destul de amabil să o împărtășiți aici.

Multumesc.
Buna,
Vă rugăm să încercați să dezactivați toate celelalte programe de completare din managerul dvs. de programe de completare Word.
Pentru a doua ediție „În Word, când deschid grupul „Preferate Office”, fișierele Excel pe care le-am adăugat se afișează, dar când dau clic pe unul, Excel nu se deschide cu fișierul,”
Vă rugăm să vă asigurați că fișierul există.
Mulțumesc în avans.
·
de ani în urmă 6
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Mulțumesc pentru răspuns, Jay.
Problema #1: Voi încerca să dezactivez programele de completare inutile, dar am doar programele de completare implicite care sunt instalate cu Office 365.
Problema #2: Da, fișierul Excel pe care încerc să îl deschid există. Nu este o problemă, desigur, din moment ce îl pot deschide în multe alte moduri convenabile, mă intrigă doar faptul că „Preferate Office” funcționează atât de bine deschizând un document Word din Excel, dar deloc atunci când încerc să deschid un document. Document Excel din Word.

Voi lucra cu el doar din curiozitate și vă anunță dacă găsesc o soluție pentru sistemul meu special.

Multumesc din nou.
Bruce
·
de ani în urmă 6
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Buna,
Ai instalat cea mai recentă versiune?
Problema #2: Da, fișierul Excel pe care încerc să îl deschid există. Nu este o problemă, desigur, din moment ce îl pot deschide în multe alte moduri convenabile, mă intrigă doar faptul că „Preferate Office” funcționează atât de bine deschizând un document Word din Excel, dar deloc atunci când încerc să deschid un document. Document Excel din Word.
Vă rugăm să încercați să creați un nou fișier Excel gol și să-l salvați în „Preferate Office”, apoi încercați să deschideți fișierul Excel din „Preferate Office” din aplicația Word.
Mulțumesc în avans.
·
de ani în urmă 6
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Dacă acesta este un răspuns duplicat, îmi pare rău. Când am terminat cu cea precedentă, am observat că sesiunea mea a expirat. Nu stiu daca a fost depus sau nu.

Am instalat cea mai recentă versiune de Office Tab, 13.10.0.0. De fapt, atât Office Tab, cât și Office 365 au fost instalate pe un computer nou în ultima săptămână.

Problema #2: Am creat un fișier Excel gol, „OfficeFavorites.xlsx” și l-am adăugat la grupul Office Favorites. Apoi am încercat să-l deschid, atât cu Excel închis, cât și apoi cu Excel deschis și activ. Dosarul nu s-a deschis în niciunul dintre cazuri.

Sunt impresionat și apreciez sprijinul dumneavoastră pe aceste subiecte. Sper să nu le vedeți ca pe niște plângeri sau să aveți sentimentul că devalorizez Office Tab din cauza lor. Dimpotrivă, mi se pare extrem de utilă aplicația, iar aceste probleme sunt doar anomalii minore pe care le găsesc interesante și pe care sper să le faci și tu.
·
de ani în urmă 6
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Buna,
Acesta ar trebui să fie o eroare în anumite circumstanțe.
Vom încerca să o reparăm în versiunea următoare.
Vă rugăm să încercați să faceți clic pe fișierul Excel de două ori pentru a-l deschide din grupul Office Favorite.
Mulțumesc în avans.
·
de ani în urmă 6
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Vizualizați mesajul complet