By ean miercuri, 02 mai 2018
postat în Tab-ul Office
Răspunsuri 6
Preferințe 0
Vizualizări 9.7 K
Voturi 0
Când aveți mai mult de două fișiere Powperpoint deschise, fila Office se blochează și sunteți forțat să faceți o închidere puternică pe PowerPoint.
Am șters și reinstalat, se întâmplă aceeași problemă
Am șters toate suplimentele pe care le-am adăugat în powerpoint, cu excepția powerpoint-ului, încă aceeași problemă

Am Powerpoint 2016 MSO (16.0.9226.2114) pe 64 de biți.

Orice sugestie, se pare că se întâmplă doar cu PowerPoint, nu Word sau Excel.
Buna,
Încercați mai întâi să dezactivați toate celelalte programe de completare din managerul de programe de completare PowerPoint.
Această problemă poate fi replicată cu două fișiere goale sau poate fi replicată numai cu fișierele existente?
Mulțumesc în avans.
·
de ani în urmă 6
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Buna,

problema pare a fi mai larga, pentru ca am aceeasi problema cu Word.
Gestez această problemă numai pe cartea mea Microsoft Surface 2. Nu pe computerul meu desktop, care are exact aceeași versiune de Office (365).
Problema există cel puțin din versiunea 12.0 a Office Tab (acum în 13.10)
Poate legat de rezoluția ecranului? Surface Book are o rezoluție de 3000x2000...

Cyril
·
de ani în urmă 5
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Buna,
Îmi pare rău să vă spun că ar putea fi această problemă „Poate legată de rezoluția ecranului? Cartea de suprafață are o rezoluție de 3000x2000...”.
Vă rugăm să încercați să ne contactați cu niște capturi de ecran pentru a demonstra problema prin sales@extendofficePentru a..
Mulțumesc în avans.
·
de ani în urmă 5
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Salut Jay,
Capturile de ecran nu vor arăta nimic special. Cuvântul este înghețat și sunt forțat să fac o închidere grea.
Problema pare să apară aleatoriu. S-a întâmplat de mai multe ori ieri și adaug să folosesc ferestre separate pentru a continua să funcționeze.
Astăzi, nu o pot reproduce. Nu am un scenariu anume, dar problema este destul de comună.
·
de ani în urmă 5
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Buna,
Poate fi replicat în funcție de operațiunea pe care o faceți în PowerPoint.
Dacă ne puteți spune cum să o replicăm, vom încerca să o reparăm.
·
de ani în urmă 5
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Problemele legate de blocarea, blocarea sau nerăspunsul PowerPoint pot apărea din unul sau mai multe dintre următoarele motive: Această problemă poate apărea dacă nu ați instalat cele mai recente actualizări. PowerPoint poate fi utilizat de un alt proces. ... Software-ul antivirus poate fi învechit sau poate intra în conflict cu PowerPoint.
·
de ani în urmă 3
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Vizualizați mesajul complet