Luni, 30 Ianuarie 2023
  0 Răspunsuri
  2.6K vizite
0
Voturi
Anula
Bună - Am achiziționat Office Tab 10.5 în 2015. În sfârșit am făcut upgrade la Win2010, dar am descoperit că noul sistem de operare nu permite deschiderea fișierelor xlsx în instanța unică deja existentă a Excel atunci când le deschidem dintr-un manager de fișiere (de exemplu, Explorer). Întotdeauna va deschide o altă instanță. Acest lucru este groaznic. Pot deschide un alt fișier xlsx în instanța Excel existentă numai prin Fișier/Deschidere sau Fișier/Recent.
Deschid fișiere xlsx din Task Scheduler. Dacă ar exista o instanță Excel deschisă, acestea s-ar deschide în acea instanță existentă și toate ar fi afișate cu filele Office deasupra fiecărui xlsx. Doar perfect! Dar acum văd că Win2010 forțează noi instanțe Excel.
Office Tab 14.5 rezolvă această problemă? Va permite un fișier care este deschis din Explorer sau o linie de comandă să se deschidă în instanța deja existentă a Excel?
Pun această întrebare pentru că sunt nervos să dezinstalez 10.4 și să fac upgrade la 14.5 în cazul în care numărul de licență nu este recunoscut.
Mulțumesc - Neville
Nu există răspunsuri făcute pentru acest post.