Marți, 16 aprilie 2019
  2 Răspunsuri
  7.2K vizite
0
Voturi
Anula
Eu instalez playonlinux și am instalat office și officetab. Biroul funcționează perfect, totuși, de fiecare dată când officeTab nu funcționează în aplicația mea de birou. este posibil ca officetab să funcționeze pe ubuntu?

[attachment]Captură de ecran din 2019-04-16 11-19-25.png[/attachment]
de ani în urmă 5
·
#1901
0
Voturi
Anula
Buna,
Ne pare rău, Office Tab nu este compatibil cu Ubuntu.
de ani în urmă 3
·
#1902
0
Voturi
Anula
Există mai multe moduri diferite de a instala Microsoft Office pe Linux:
Wine: Wine este un strat de compatibilitate Windows care vă permite să rulați programe Windows pe Linux. Nu este perfect, dar este suficient de optimizat pentru a rula bine programe populare precum Microsoft Office. Wine va funcționa mai bine cu versiuni mai vechi de Office, așa că cu cât versiunea dvs. de Office este mai veche, cu atât este mai probabil să funcționeze fără probleme. Vinul este complet gratuit, deși este posibil să fii nevoit să faci unele ajustări.
CrossOver: CrossOver este un produs plătit care utilizează cod din versiunea gratuită a Wine. Deși costă bani, CrossOver face mai multă muncă pentru tine. Își testează codul pentru a se asigura că programele populare precum Microsoft Office funcționează bine și pentru a se asigura că actualizările nu le vor rupe. CrossOver oferă, de asemenea, asistență - așa că dacă Office nu funcționează bine, aveți pe cineva să contactați care vă va ajuta.
Mașină virtuală: De asemenea, puteți instala Microsoft Windows într-o mașină virtuală folosind un program precum VirtualBox sau VMware și instalați Microsoft Office în interiorul acesteia. Cu Modul fără întreruperi sau Modul Unitate, ați putea chiar să aveți ferestrele Office să apară pe desktopul dvs. Linux. Această metodă oferă cea mai bună compatibilitate, dar este și cea mai grea - trebuie să rulați o versiune completă de Windows în fundal. Veți avea nevoie de o copie a Windows, cum ar fi un vechi disc Windows XP pe care îl aveți în jur, pentru a fi instalat în mașina virtuală.
  • Pagina:
  • 1
Nu există răspunsuri făcute pentru acest post.