By khourymoe@gmail.com duminica, 26 aprilie 2020
postat în Tab-ul Office
Răspunsuri 4
Preferințe 0
Vizualizări 6.3 K
Voturi 0
Bug Office în Excel 2019Salutare,
Deci, de fiecare dată când selectez o filă nouă, fereastra activă ajunge să se mute în partea dreaptă a barei de activități. Link-ul video YouTube demonstrează acest efect.
Programul pe care îl folosesc pentru a afișa mai multe instanțe ale unui program ca miniaturi alăturate se numește 7+ Taskbar Tweaker. Dar chiar și fără acest program problema persistă.
Problema nu se întâmplă cu niciun alt program pe care îl am, inclusiv Office 2010.
Eu rulez Windows 10 Pro.
Orice sugestie pentru a remedia această problemă ar fi apreciată.
Mulțumesc.
Moe.
Buna,
1. Asigurați-vă că ați instalat cea mai recentă versiune.
2. Vă rugăm să încercați să dezactivați toate celelalte programe de completare din managerul de programe de completare Excel.
Mulțumesc în avans.
·
de ani în urmă 4
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Folosesc cea mai recentă versiune de Office Tab pe care tocmai am descărcat-o acum câteva zile și Office Tab este singurul program de completare pe care îl folosesc. Problema rămâne.

Cel mai bun mod de a înțelege problema este să te uiți la videoclipul pe YouTube pe care l-am postat în postarea mea inițială.

Problema se întâmplă cu Office 2019 și Office 2016, dar nu cu Office 2010. Nu am încercat Office 2013.
·
de ani în urmă 4
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
În Visual Studio 2015 (precum și versiunile anterioare de VS, dar trebuie să instalați Productivity Power Tools dacă utilizați VS2013 sau mai jos), există două comenzi noi în Visual Studio:
Window.NextTab și Window.PreviousTab
Trebuie doar să le remapează de la Ctrl+Alt+PageUp/Ctrl+Alt+PageDown la Ctrl+Tab/Ctrl+Shift+Tab în:
Meniu Instrumente -> Opțiuni -> Mediu -> Tastatură
Notă: În versiunile anterioare, cum ar fi Visual Studio 2010, Window.NextTab și Window.PreviousTab au fost denumite Window.NextDocumentWellTab și Window.PreviousDocumentWellTab.
·
de ani în urmă 3
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Nu înţeleg. Cum modificarea setării în Visual Studio va remedia eroarea?

De altfel, cui i se adresează această întrebare? Eu, sau cel ExtendOffice Echipă?
·
de ani în urmă 3
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Vizualizați mesajul complet