Luni, 28 Noiembrie 2022
  8 Răspunsuri
  8K vizite
0
Voturi
Anula
Folosind KuTools pentru Outlook, caut o modalitate de a căuta toate e-mailurile Outlook în toate folderele și subfolderele Outlook. Ceea ce am descoperit este că pot căuta doar un singur folder la un moment dat. Există vreo modalitate de a face ceea ce trebuie să fac? Mulțumiri.
1 ani în urmă
·
#3241
0
Voturi
Anula
Salut,

Da. Puteți găsi Căutare avansată în grupul Căutare din fila Kutools.
În Cautare Avansata panoul, puteți selecta Toate elementele Outlook pentru domeniul de căutare.
toate-articolele.png

Dacă mai aveți întrebări, vă rugăm să nu ezitați să mă întrebați.

Amanda
Atasamente (1)
1 ani în urmă
·
#3246
0
Voturi
Anula
Mulțumesc Amanda, dar am încercat funcția de căutare avansată pe care mi-ai sugerat-o și nu găsesc lucrurile pe care trebuie să le găsesc. În contul meu, am căsuța poștală principală Outlook cu dosare tipice (Inbox, Deleted, Sent etc.) și am acces și la două căsuțe poștale partajate. Fiecare dintre aceste cutii poștale partajate are foldere și subdosare. Ca test, am căutat direct un e-mail cunoscut cu o potrivire exactă a adresei care există într-unul dintre subfolderele cutiei poștale partajate. Căutarea avansată nu o va găsi decât dacă este selectat subdosarul exact în care se află e-mailul. Acesta este același comportament ca și căutarea ineficientă MS Outlook.

Sper că această explicație vă ajută, deoarece chiar trebuie să caut în toate căsuțele poștale și în toate folderele și subfolderele respective cu o singură căutare. Sunt managerul IT al companiei noastre și vă evaluăm KUTools pentru implementarea la nivel de companie. În acest moment, KUTools are o interfață exemplară și ușurință în utilizare, dar acesta este un opritor de spectacol.

Orice sugestii?
Mulțumesc, Cliff
1 ani în urmă
·
#3248
0
Voturi
Anula
Bună Cliff,

Vă rugăm să mergeți la Opțiuni și să verificați dacă ați bifat opțiunea așa cum se arată mai jos.
check-option.png

Dacă nu, verificați opțiunea și încercați din nou Căutarea avansată. 😊

Amanda
Atasamente (1)
1 ani în urmă
·
#3255
0
Voturi
Anula
Da, aceasta este căsuța este bifată și opțiunile mele sunt aceleași cu imaginea dvs. Acestea fiind spuse, iată o descriere a ceea ce am încercat (de multe ori) căutând e-mailuri și parametri de căutare și rezultatele acelor încercări. Am inclus câteva capturi de ecran, astfel încât să puteți vedea opțiunile mele de căutare și dialogul de căutare avansată.

1) Confirmat că am setările corecte ale Opțiunii de căutare (Da)
2) A efectuat o reconstrucție completă a indexului de căutare (Da)
3) Ați căutat potriviri exacte de e-mail utilizând „Toate articolele Outlook”, „De la” (sau) „Subiect” și „Primit oricând”.
4) Rezultatele căutării sunt după cum urmează (și acesta este întotdeauna același rezultat)
a) Elementele de e-mail care se află în oricare dintre folderele MELE PERSONALE sunt întotdeauna găsite (Succes)
b) Articolele de e-mail care se găsesc în dosarele CUȚII POȘTALE PARȚIGATE nu sunt niciodată găsite (Eșec)

Chiar am nevoie de 4b) pentru a avea succes, dar am rămas fără idei. Orice sugestii suplimentare ar fi grozave, în caz contrar, va trebui să încerc să găsesc o altă soluție de căutare. Sprijinul dumneavoastră este mare și sper că vom putea rezolva problema. În orice caz, mulțumesc pentru ajutor.

--Faleza
1 ani în urmă
·
#3256
0
Voturi
Anula
Amanda,

Cred că am găsit motivul eșecului căutării și voi încerca o abordare diferită. După destul de puține cercetări, ceea ce am descoperit a fost că, pentru ca Outlook să caute totul, inclusiv cutiile poștale partajate, trebuie să faceți acest lucru.

Trebuie să utilizați butonul „Adăugați cont” din Outlook, să introduceți adresa căsuței poștale partajate și nicio parolă. Apoi, când vi se solicită, utilizați UPN/parola pentru persoana cu permisiuni de acces complet la MB partajat. Acest lucru va adăuga apoi MB partajat ca cont Outlook suplimentar și, odată terminat, vă permite să utilizați toate opțiunile de căutare în toate cutiile poștale.

Am solicitat acreditări pentru MB-urile noastre partajate, astfel încât să pot încerca asta. Dacă funcționează, sperăm că rezolvă problema. Voi posta un răspuns imediat ce voi afla rezultatele, dar din câte am citit, ar trebui să funcționeze.

--Faleza
1 ani în urmă
·
#3264
0
Voturi
Anula
Bună Cliff, cum a decurs abordarea?
1 ani în urmă
·
#3275
0
Voturi
Anula
Ei bine, a durat câteva zile pentru a testa cu adevărat acest lucru, dar, din păcate, nu funcționează pentru noi. După cum se dovedește, căsuțele noastre poștale partajate nu au Conturi de utilizator asociate și, prin urmare, nu există acreditări de introdus. Deoarece nu există acreditări de introdus, nu putem configura un cont separat în Outlook pentru MB-urile partajate care, la rândul său, ar permite Outlook să indexeze folderul și să îl includă într-o „căutare globală” a tuturor cutiilor poștale.

Singura modalitate de a căuta e-mailuri într-un MB partajat cu KUTools este să selectați folderul exact MB partajat în care se află e-mailul căutat, selectați opțiunea de căutare „Dosar curent”, apoi căutați. Acest lucru nu va funcționa pentru noi, deoarece avem multe foldere și nu putem ști care folder(e) vor avea e-mailurile.

Dacă mai aveți sugestii sau modificări în viitor care să permită căutarea MB-urilor partajate, vă rugăm să-mi spuneți. Trebuie să merg mai departe și să aleg o altă soluție. --Faleza
1 ani în urmă
·
#3283
0
Voturi
Anula
A fost păcat... am căutat o soluție, totuși, nu există modalități bune de a finaliza căutarea.
Odată ce avem o soluție, ți-o vom împărtăși și, desigur, o vom include în Kutools.

Dacă găsiți o cale în viitor, vă rugăm să împărtășiți-o cu noi :D

Amanda
  • Pagina:
  • 1
Nu există răspunsuri făcute pentru acest post.