Miercuri, 01 februarie 2023
  7 Răspunsuri
  5.1K vizite
0
Voturi
Anula
Salut,

Am câteva probleme cu Kutools pentru Outlook. Mașina mea are doar 3 luni, dar când încerc să-mi folosesc Kutools Outlook nu mai răspunde și apoi răspunde din nou în poate 10 secunde. Dacă trec la alt e-mail, același lucru. Dacă dezactivez programul de completare, Outlook funcționează bine. Am încercat să repar Ku pentru Outlook, dar nu am avut succes. Folosesc asta tot timpul așa că te rog AMA.

Multumesc!
Tom
1 ani în urmă
·
#3381
0
Voturi
Anula
Hi Tom,

Ne puteți trimite informațiile de mai jos?
Versiunea sistemului de operare (Ce versiune de sistem de operare Windows rulez?):
Versiunea Outlook:
Versiunea Kutools:
Limba pe care o utilizați pe computerul dvs.:

Mulțumesc în avans.

Amanda
Salut,
Iată informațiile pe care le-ați solicitat.
Versiunea sistemului de operare (Ce versiune a sistemului de operare Windows rulez?): Windows 11 Pro v21h2 build 22000.1516
Versiunea Outlook: versiunea 2211 (build 15831.20252)
Versiunea Kutools: v16.00
Limba pe care o utilizați pe computerul dvs.: engleză
1 ani în urmă
·
#3387
0
Voturi
Anula
Salut,

Vă rugăm să faceți clic pe Fișier > Setări cont > Setări cont. Apoi faceți dublu clic pe contul dvs. de e-mail. În fereastra pop-up Setări cont Exchange, bifați opțiunea așa cum se arată mai jos.
setările contului.png

Vă rugăm să încercați.

Amanda
Bună.

Am debifat acea casetă și, în timp ce Outlook este acum destul de lent, cel puțin această extensie funcționează din nou. Există ceva ce putem face cu privire la reactivarea modului cache?

Multumesc,
Tom
1 ani în urmă
·
#3398
0
Voturi
Anula
Bună,

Ar trebui să bifați caseta de selectare pentru a activa modul în cache. 😂 Și, de fapt, bifați caseta de selectare înapoi și vedeți dacă Outlook funcționează bine acum cu Kutools activat.

Amanda
în urmă 2 luni
·
#8535
0
Voturi
Anula
Hi
Aceeași problemă aici
Versiunea sistemului de operare (Ce versiune a sistemului de operare Windows rulez?): Windows 10
Versiunea Outlook: Microsoft365
Versiunea Kutools: v17.30
Limba pe care o utilizați pe computer: franceză

nu se poate reactiva memoria cache fără blocare...

Puteți remedia această problemă?

mulțumesc
în urmă 2 luni
·
#8540
0
Voturi
Anula
Salut,

Iată pașii următori:

1. Închideți Outlook.
2. Accesați Centrul de setări în Kutools pentru Outlook și debifați caseta de lângă Activați Kutools pentru Outlook pentru a dezactiva Kutools.
activare.png
3. Deschideți Outlook și navigați la Fișier > Setările contului > Setările contului. Faceți dublu clic pe contul dvs. de e-mail. În fereastra Exchange Account Settings care apare, confirmați opțiunea așa cum se arată mai jos.
cache.png
4. Închideți încă o dată Outlook, reveniți la Centrul de setăriși activați Kutools bifând caseta de lângă Activați Kutools pentru Outlook.
5. Deschideți Outlook pentru a testa dacă funcționează.

Dacă întâmpinați alte probleme sau aveți mai multe întrebări, vă rugăm să nu ezitați să contactați. Suntem aici pentru a vă ajuta!

Amanda
  • Pagina:
  • 1
Nu există răspunsuri făcute pentru acest post.