By mray2000 vineri, 05 august 2022
postat în Altele
Răspunsuri 1
Preferințe 0
Vizualizări 8.5 K
Voturi 0
Puteți să faceți un instrument de adăugare pentru MS Access? Am un urs de timp. Import un fișier .csv URIAȘ în Access care conține >4 milioane de rânduri de date. Trei dintre câmpurile în care le import sunt cumva importate ca „Dublu” în Access, așa că adaugă 2 zecimale la numerele din aceste 3 coloane. ((( De asemenea, analizez fișierul în fișiere mai mici cu care pot lucra în Excel și am Kutools, dar nu găsesc acolo o remediere pentru această problemă. Fac câteva actualizări la fișierele xlsx mai mici și apoi le reimport înapoi în Acceess și adăugați totul într-un tabel mare pe care apoi îl voi exporta în format .csv))) Aceste coloane sunt „date”, dar nu sunt formatate în rezultatul original ca date și, deoarece există atât de multe rânduri - acces este singurul lucru pe care îl pot folosi pentru a încerca să manipulez fișierul. Cu toate acestea - NIMIC din ceea ce fac în Access împiedică zecimale să apară atunci când îl export înapoi în format .csv. „Datele” din coloană arată astfel: 4302023 (care este 30 aprilie 2023) și trebuie să apară cu un zero la început NUMAI pentru lunile ianuarie-septembrie. Am nevoie să arate așa în Access și să-l export pentru a arăta la fel ca; 04302023 la csv. Ceea ce face este să exporte cu |04302023.00| în exportul meu delimitat prin conducte în .csv. SAU exportă ca 4302023 - fără zero lider pentru lunile ianuarie până în septembrie. AJUTOR !!!! Nu scriu cod, așa că nu pot face mult mai mult...
Salut,

Vă mulțumesc mult pentru încredere și timpul acordat. Cu toate acestea, în prezent nu avem un plan de a crea un program de completare pentru MS Access.

Dacă aveți întrebări despre Excel, Word sau Outlook, vă rugăm să nu ezitați să postați aici

Amanda
·
1 ani în urmă
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Vizualizați mesajul complet