By hriadă duminica, 17 aprilie 2022
postat în Excel
Răspunsuri 1
Preferințe 0
Vizualizări 8.8 K
Voturi 0
Bună ziua tuturor
Am un dosar care conține 2 foi
prima foaie care conține o anumită gamă pe care vreau să o trimit prin e-mail la multe adrese de e-mail stocate în foaia 2, coloana A, după cum urmează
Trimit unul câte unul dar trebuie să aștepte 10 secunde înainte de a trimite următorul (ca condiții la serverul meu)
după trimitere trebuie să scrie lângă fiecare e-mail în Foaia 2 coloana B „trimis”.
odată ce rulez Macro, trebuie să trimită 400 de e-mailuri și să se oprească.
când reluez macrocomanda, el trebuie să continue ciclul către e-mailurile netrimise (coloana B)
Va rog ceva ajutor?
Bună ziua tuturor
Am un dosar care conține 2 foi
prima foaie care conține o anumită gamă pe care vreau să o trimit prin e-mail la multe adrese de e-mail stocate în foaia 2, coloana A, după cum urmează
Trimit unul câte unul dar trebuie să aștepte 10 secunde înainte de a trimite următorul (ca condiții la serverul meu)
după trimitere trebuie să scrie lângă fiecare e-mail în Foaia 2 coloana B „trimis”.
odată ce rulez Macro, trebuie să trimită 400 de e-mailuri și să se oprească.
când reluez macrocomanda, el trebuie să continue ciclul către e-mailurile netrimise (coloana B)
Va rog ceva ajutor?


Buna,

Vorbești despre această caracteristică https://www.extendoffice.com/product/kutools-for-excel/excel-create-mailing-list-and-send-email.html#a2?

Mulțumesc în avans.
·
de ani în urmă 2
·
0 Îi place
·
0 Voturi
·
4 Comentarii
·
Vizualizați mesajul complet